https://drive.google.com/file/d/1_T8ISwHZft0kMOG1eWsf3eTwtnr5xnOb/view?usp=sharing
Схвалено Затверджено
педагогічною радою Директор
Протокол №4 від 29.10 2020р. Наказ № 45 -Г від 29.10 2020
Положення
Нем’ячівського НВК
про педагогічну раду
1. Загальні положення
1.1. Педагогічна рада створюється з метою об’єднання зусиль педагічного колективу у визначенні цілей і перспектив діяльності школи, розв’язанні основних питань освітньої діяльності і є основним постійно діючим колегіальним органом управління закладом освіти .
2. Правові засади діяльності педагогічної ради
2.1. Основні повноваження, відповідальність, порядок формування і діяльності колегіальних органів управління закладу освіти визначаються законодавством та установчими документами закладу освіти.
2.2 Педагогічна рада в своїй діяльності керується законами України «Про освіту», « Про загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, Статутом, цим Положенням.
2.3.Повноважненння педагогічної ради визначають також інші нормативні документи Міністерства освіти України, що стосуються її діяльності .
3. Порядок створення педагогічної ради
3.1.Педагогічна рада створюється в школі наказом директора і є постійно
діючим органом.
3.2. До складу педагогічної ради входять директор, його заступники ,вчителі , практичний психолог, педагог- організатор, бібліотекар школи.
3.3. Головою педагогічної ради є директор, а за його відсутності – виконуючий обов’язки директора .
3.4 Діловодство педагогічної ради веде секретар, обраний з числа членів педагогічної ради терміном на один навчальний рік.
4. Повноваження педагогічної ради
4.1.Педагогічна рада школи розглядає питання:
- планування режиму та роботи закладу;
- розроблення принципів загального підходу до створення та реалізації стратегії розвитку школи, взаємодії всіх її структур;
- схвалення освітньої (освітніх) програми та оцінка результативності її виконання;
-формування системи та затвердження процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
- прийняття рішень щодо переведення учнів (вихованців) до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;
- підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначення заходів щодо підвищення їх кваліфікації , затвердження щорічного плану підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників , затверджує сертифікати та свідоцтва підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- впровадження в освітній процес педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
- ухвалення рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів (вихованців), працівників та інших учасників освітнього процесу ;
- відповідальності учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;
- ініціювання проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;
- інші питання, визначені законом та/або Статутом закладу до її повноважень.
4.2.Рішення педагогічної ради закладу загальної середньої освіти вводяться в дію рішенням( наказом) керівника закладу.
5. Регламент роботи педагогічної ради
5.1. Педагогічна рада проводить засідання згідно з річним планом роботи , який погоджується педрадою та затверджується наказом директора .
5.2. Календарні строки проведення засідань визначає адміністрація школи, періодичність засідань чітко не регламентується , але не менше як 4 рази на рік.
5.3. Порядок денний засідань та час проведення заздалегідь оприлюднюється та завчасно повідомляється через письмове оголошення та повідомлення по шкільному радіовузлу.
5.4. Книгу протоколів засідань педагогнічної ради веде обраний секретар.
5.5. Рішення педагогічної ради вважається правомірним, якщо в його засіданні взяли участь не менше двох третин складу за списком , і воно проголосоване більшістю присутніх
5.6. Голова педагогічної ради повинен:
- здійснювати контроль за ходом підготовки до педагогічної ради;
- під час проведення педагогічної ради оголосити порядок денний та затвердити його відкритим голосуванням;
- запропонувати та ухвалити регламент роботи засідання;
-підбити підсумки обговорення проблеми;
- ознайомити колектив із проектом рішень;
-поставити рішення на голосування;
-здійснювати контроль за виконанням рішень попередніх засідань .
5.7. Члени педагогічної ради повинні:
- бути присутніми на засіданнях педагогічної ради;
-брати участь у підготовці питань , що виносяться на розгляд;
- дотримуватись регламенту;
- вносити конкретні ділові пропозиції ;
- критикувати конструктивно ;
- брати участь у прийнятті рішень шляхом голосування;
- своєчасно й виконувати покладені на нього доручення.
5.8. Участь членів педагогічної ради в засіданні обов'язкова. Кожний член педагогічної ради зобов'язаний брати активну участь у роботі, своєчасно й точно виконувати покладені на нього доручення.
6. Виконання рішень педагогічної ради
6.1.Рішення педагогічної ради повинно бути обгрунтованим, своєчасно прийнятим, забезпечувати аргументованість, бути чітким, лаконічним, адресованим конкретному вчителеві чи групі вчителів та передбачати строки виконання.
6.2. Рішення педагогічної ради набирають сили після затвердження їх директором і є обов'язковими для всіх учасників освітнього процесу закладу загальної середньої освіти .
5.3. Голова педагогічної ради та члени педагогічної ради, яким доручено,
( як правило, директор або заступники директора) проводять систематичну перевірку виконання прийнятих рішень, інформують про виконання їх, голова доводить інформацію до відома присутніх, ставить на обговорення педагогічної ради і зняття ( чи продовження) з контролю.
6. Документація педагогічної ради
6.1. Засідання педагогічної ради оформлюється протокольно. Протокол складається у стислій формі . фіксуються тільки прийняті рішення без деталізації перебігу обговорення . Протокол підписуються головою та секретарем педагогічної ради.
Усі матеріали, що відображають проведення педагогічної ради, зберігаються в окремій теці.
6.2. Нумерація протоколів ведеться від початку навчального року. Датою протоколу є дата засідання педагогічної ради.
6.3. Книга протоколів педагогічної ради школи входить у номенклатуру справ, збергіається постійно в закладі й передається актом при зміні керівника закладу.
6.4. Книга протоколів педагогічної ради пронумерована, прошнурована, скріплюється підписом директора школи та печаткою навчального закладу.
7.Відповідальність учасників освітнього процесу - членів педагогічної ради.
7.1. Члени педагогічної ради мають знати Положення про педагогічну раду. Незнання або нерозуміння норм цього Положення не є виправда-нням невиконання обов’язків учасниками освітнього процесу.
Заклад забезпечує публічний доступ до тексту Положення через власний офіційний сайт.
7.2. Участь в роботі ( підготовці питань для розгляду, доручень, висту-пів , підготовці пропозицій та проектів рішень з доручених питань) є обов’язковою.
7.3. Прийняття принципів і норм Положення засвідчується підписами членів педагогічного колективу.