Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Новини

У вимогах ідеться, що в укритті має бути мінімум 0,6 кв.м на 1 особу, хоча фахівці рекомендують збільшити цей показник хоча б до 1 кв.м на дитину, якщо йдеться про заклади освіти. Варто також зважати й на загальну площу приміщення, наявність там природної чи штучної вентиляції тощо.

Як можливе укриття варто розглядати ще й:

підвальні, цокольні та перші поверхи об’єктів цивільного та промислового призначення;
споруди котлованного типу (автостоянки, паркінги, гаражі, підземні ТРЦ тощо);
підземні склади;
підземні переходи між станціями метро;
тунелі;
колишні оборонні об’єкти й бази тощо.
Але варто мати на увазі, що всі ці споруди та приміщення не призначені для захисту від прямого попадання, лише від вторинних наслідків (вибухові хвилі, уламки, стрілецька зброя).

Об’єкт до того ж має бути в належному технічному, санітарному та протипожежному стані. Там мають бути щонайменше два виходи (входи). Єдиний виняток – для приміщень місткістю до 20 осіб. Висота стелі не може бути меншою за 1,7 метрів.

В укриття закладів освіти обов’язково мають бути санвузли чи окремі приміщення для зберігання неканалізованих відходів із встановленням там клозетів чи біотуалетів. Освітлення (зокрема й резервне) та вентиляція також обов’язково мають бути. Бажана наявність і водопостачання (можливо у вигляді резервуарів із питною водою). Достатній запас засобів медичної допомоги та пожежогасіння також є обов’язковим.

Рекомендується забезпечення укриття телефонним та радіозв’язком з окремою лінією. Доцільно зберігати в укритті й інструменти на кшталт лому, лопати, сокири, пилки по металу на випадок завалу входів.

До того ж в укритті мають бути:

місця для сидіння (лежання);
ємності з питною водою (з розрахунку 2 л на добу на одну особу) та технічною водою;
контейнери для зберігання продуктів харчування;
виносні баки для нечистот (за відсутності каналізаційних приміщень);
резервне штучне освітлення (ліхтарі, свічки);
первинні засоби пожежогасіння та медичної допомоги;
засоби зв’язку.
У не пристосованих спеціально під укриття приміщеннях варто використовувати для захисту металеві ставні чи бетонні блоки. Мішки з піском не дають достатнього захисту. Не варто розглядати як укриття приміщення з великою кількістю вікон, адже є загроза ураження дітей уламками скла. Звертати увагу треба на кімнати, що мають капітальні стіни та мінімальні отвори. Навчальні аудиторії використовувати не рекомендується.

Двері до укриттів мають бути оснащені металевими конструкціями, щоб убезпечити від потрапляння сторонніх предметів і, як мінімум, від вибухової хвилі.

Якщо йдеться про використання інших господарських споруд як укриттів, то нормативом передбачено, що вони мають бути на відстані не більше 500 метрів від закладу освіти. Водночас експерти рекомендують (на основі практичного досвіду), що для навчальних закладів ця дистанція не має перевищувати 100 метрів.

Варто також брати до уваги, що більшій небезпеці підлягають заклади освіти, розташовані поряд з об’єктами військової, транспортної, стратегічної інфраструктури, хімічно небезпечними тощо. У цих закладах не рекомендується розпочинати очне навчання.

29 липня 2022 о 22:52 | Букало Г. З. | немає коментарів

Проєкт #stop_sexтинг дав поради, як забезпечити безпеку приватних даних у інтернеті.

Сайти
Рекомендуємо зберігати в закладках браузера сайти та платформи, якими ви найчастіше користуєтеся. Зловмисники часто роблять копії популярних сайтів і викрадають приватні дані. У посиланні може бути маленька зміна, яку складно помітити.

Застосунки
Злочинці також створюють фейкові застосунки, що мають вигляд оригінальних. Завантажуйте застосунки лише з перевірених сайтів, звертаючи увагу на кількість завантажень і коментарі.

Посилання
Інколи в приватні повідомлення чи групові чати надсилають різні посилання, що можуть бути направлені на збір приватної інформації та мати вірусне походження. Якщо ви не очікуєте жодних посилань, то не відкривайте їх і запитайте автора повідомлення, для чого він це надіслав.

Повідомлення
Повідомлення на кшталт “Ви виграли приз, зателефонуйте за вказаним номером / надішліть ваші дані”, “Готові надати кошти для ваших потреб, зателефонуйте нашому оператору”, “За цим посиланням є вся інформація про тебе, перейди” та схожі тексти використовують злочинці для викрадення ваших приватних даних.

Перевірка запитів
Якщо в соціальних мережах хтось зі знайомих написав повідомлення чи пост про термінову потребу, зателефонуйте чи напишіть у іншій мережі цій людині для перевірки. Шахраї можуть викрадати доступ до акаунтів і поширювати інформацію про збори коштів, відправляти розсилку та вимагати гроші.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

15 червня 2022 о 18:47 | Букало Г. З. | немає коментарів

Заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко заявив, що з 1 вересня онлайн-навчання відновиться в усіх закладах освіти.

Про це він сказав під час телемарафону.

“Усі діти – студенти, учні – мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів професійно-технічної освіти”, – сказав Вітренко.

Відповідаючи на запитання про безпеку такого навчання, він пообіцяв, що в усіх школах будуть хоча б найпростіші укриття.

“Буде проведена масована робота щодо обладнання хоча б найпростіших укриттів, їх матеріально-технічного забезпечення. Там є відповідні вимоги до наявності води, аптечки. У нас є в Україні школи з бомбосховищами. Окремо, якщо поряд зі школою є бомбосховища, мають бути розроблені та затверджені ДСНС спеціалізовані шляхи евакуації. Така робота проводиться дуже активно”, – сказав заступник міністра.

Також він зазначив, що МОН планує провести зустрічі з представниками регіональних управлінь освіти та обговорити питання безпеки.

Говорячи про школи, що розташовані в місцях активних бойових дій, то заступник міністра сказав, що відновлення очного навчання там залежатиме від безпекової ситуації.

Нагадаємо, раніше Вітренко повідомляв, що 1 вересня очне навчання почнеться лише в тих школах, в яких є бомбосховища.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

15 червня 2022 о 18:43 | Букало Г. З. | немає коментарів

Здоров'я- головне багатство!
ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ'Я учні початкових класів підготували малюнки.
Здоров'я - розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров'я день при днині,
Можливість є йти до мети.

12 квітня 2022 о 13:58 | Букало Г. З. | немає коментарів

Участь в природоохоронній акції "Захистимо первоцвіти."
Завдання акції- привернути увагу школярів до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих рослин; розвивати почуття відповідального ставлення до природи; формувати у підростаючого покоління екологічну культуру , навички природоохоронної роботи.

12 квітня 2021 о 10:46 | Букало Г. З. | немає коментарів

20 серпня 2020 р. Нем’ячівський НВК підписав вперше угоду на реалізацію проектів у рамках програми підтримки міжнародної співпраці « Змінимо країну разом» між Асоціацією органів місцевого самоврядування « Єврорегіон Карпати – Україна « та переможцями конкурсів освітніх, культурних і медійних обмінів 2020р. Їхніми партнерами також вперше стала Лизінська ЗОШ І-ІІ ст. Білокуракинської селищної ради Луганської області, директором якої є Молчанова Неля Василівна .Тема проєкту Нем’ячівського НВК « Об’єднаємо молодь України через національно-патріотичне виховання»
Національно- патріотичне виховання учнів Нем’ячівського НВК- це комплексна система і цілеспрямована діяльність сім’ї, закладу освіти, інших соціальних інституцій щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Сьогодення надає виклики українській молоді та й усім учасникам освітнього процесу. Важливою проблемою, яка постала сьогодні перед педагогічними працівниками – показати учням як живе молодь Східної України, поділитись своїм досвідом, навчитись чогось у них.
Так склалось, що учні Нем’ячівського НВК дуже мало знають про життя Східної України, а цей проект допоміг більше пізнати край, звичаї, обряди.
Пандемія вагомо внесла свої корективи в розвиток освіти, культури. Втілити мрію учнів даного закладу освіти побувати на Луганщині зараз неможливо. Дана співпраця сьогодні можлива тільки дистанційно, бо життя та здоров'я кожного учасника освітнього процесу обох закладів освіти – найважливіше!!!
Завданнями проєкту було:
1.Поділитися досвідом роботи в умовах пандемії.
2. Залучити до партнерства колег з Луганщини.
3.Об’єднати зусилля щодо виховання патріотизму та любові України через працю та відпочинок.
Нем’ячівському НВК це вдалося. В триденний термін роботи усі учасники освітнього процесу обох закладів освіти працювали плідно, а головне отримали результат-дружбу двох звичайних сільських шкіл, з однаковими проблемами, поглядами, ідеями.
Проєкт розпочався 07 12 2020 р. із знайомства з луганськими партнерами.
Також була проведена онлайн-конференція « Робота закладу освіти в умовах пандемії, спільні проблеми та шляхи іх реалізації»», учасниками якої були вчителі Нем'ячівського НВК та Лизінської ЗОШ.
Наступний день співпраці виявився не менш плідним . Був проведений спільний урок « Україна в нас єдина»(інтегрований українська мова та історія) у 7 класі обох шкіл . Урок проводили Криштинюк Оксана Миколаївна та Галаган Марія Василівна . Учні мали змогу висловитися і дійшли до спільної думки – Україна в нас одна-єдина, ми маємо спільну мову, історію культуру, віру .
Третій день розпочався з віртуальної подорожі Підкамінеччиною, яку провів випусник Нем'ячівського НВК Букало Ігор. Учні та вчителі під керівництвом педагога-організатора Пасічник Юлії Ігорівни співали пісні та читали поезії про рідний край. Незважаючи на те, що подорож була віртуальною, Нем'ячівський НВК зумів зацікавити своїх партнерів з Луганщини. Вони пообіцяли приїхати , тільки-но закінчиться пандемія, а дружба вже зародилася . Вчителі та дирекція школи продовжують спілкуватися через соц. мережі, по телефону.

29 грудня 2020 о 15:40 | Букало Г. З. | немає коментарів